Verhalen
Rick Koeckhoven, Bewegingsagoog:

“Als ik een bewoner zo zie opbloeien, kan ik heel dankbaar zijn. Ook ons team, bestaande uit zeven bewegingsagogen, is geweldig!”

Alrijne-ster aan het woord: Rick Koeckhoven

Alrijne Zorggroep heeft het keurmerk ‘Beste Werkgever 2019-2020’ behaald van onderzoeksbureau Effectory. Dit keurmerk ontvangt Alrijne omdat de organisatie boven de branche-benchmark presteert in het medewerkersonderzoek 2019. Alrijne Zorggroep heeft één ster behaald.

Super natuurlijk, maar de echte sterren zijn onze medewerkers! Daarom lichten we het verhaal uit van verschillende medewerkers. Lees over de ervaringen van Rick Koeckhoven, bewegingsagoog in Leythenrode en Oudshoorn.

Hoe ben je bij de verpleeghuizen van Alrijne terechtgekomen?

Rick: ‘Drie jaar geleden ben ik begonnen als bewegingsagoog* bij Verpleeghuis Oudshoorn, toen ik iemand met zwangerschapsverlof mocht vervangen. Ik had er veel plezier in en mijn leidinggevende was heel tevreden, dus ik kon gelukkig blijven! Mijn tijdelijke, parttime contract is inmiddels een vast, fulltime contract geworden. Sinds dit jaar werk ik ook voor Leythenrode. Ik vind het onwijs leuk dat deze locatie erbij is gekomen. Een nieuwe locatie betekent dat ik me opnieuw moet profileren, dat is een mooie uitdaging! Kortom, ik heb al heel wat kansen gekregen.’

Waarom ben je zo blij met jouw werk?

Rick: ‘Als een bewoner veel alleen is, wat geagiteerd is, is het geweldig als je diegene kan motiveren om te bewegen. Na de therapie zie ik iemand die met een lach op zijn gezicht vertrekt. Als ik een bewoner zo zie opbloeien, kan ik heel dankbaar zijn. Ook ons team, bestaande uit zeven bewegingsagogen, is geweldig! De sfeer is goed en de samenwerking is gewoon top, ook met de fysiotherapeuten.’

Wat zijn hoogtepunten voor jou?

Rick: ‘Samen met Azmi Alubeid, bewegingsagoog, heb ik bokslessen georganiseerd voor bewoners. Het was onwijs tof dat het Algemeen Dagblad hier een groot stuk over heeft gepubliceerd (red. zie het nieuwsbericht). Ook de danslessen die mijn collega Femke Bol heeft opgezet zijn erg leuk. Samen met haar heb ik dit verder vormgegeven door rollatordans toe te voegen. Dat zijn mooie dingen waar ik veel energie van krijg!’

Wat zou je willen veranderen bij Alrijne Zorggroep?

Rick: ‘Voor de gehele organisatie vind ik dat lastig om te zeggen. Ik heb weinig te klagen! Als ik iets zou moeten benoemen; ik zou graag meer middelen willen om ons werk nóg beter te kunnen doen. Een grotere oefenruimte en meer pc’s in Oudshoorn zijn bijvoorbeeld erg welkom. Ik hoop ook dat de oefenruimte in het nieuwe gebouw van Leythenrode net zo groot blijft als nu.’

* Een bewegingsagoog houdt zich bezig met het organiseren, ontwikkelen en aanbieden van een sport- en bewegingsaanbod voor onder andere oudere mensen met lichamelijke of psychogeriatrische aandoeningen. Bewegingsagogische activiteiten helpen het plezier in bewegen terug te vinden, het bevorderen van autonomie en het bevorderen van de zelfredzaamheid van de bewoner.

Vragen over werken bij Alrijne?

Vragen over werken bij Alrijne?

Neem contact met ons op via 071 517 8002 of hrm@alrijne.nl