Vrijwilliger gastvrouw/gastheer voor de Spoedeisende Hulp

 • Ziekenhuis
 • Leiderdorp
 • 4
Vrijwilliger gastvrouw/gastheer voor de Spoedeisende Hulp

Wij zijn per direct op zoek naar:

Vrijwilliger gastvrouw/gastheer voor de Spoedeisende Hulp

Ben jij onze nieuwe vrijwillige gastvrouw/gastheer voor de Spoedeisende Hulp (SEH) voor Alrijne Ziekenhuis Leiderdorp? Wij zoeken op dit moment 2 vrijwilligers voor de vrijdag. Eén dienst is van 13.00 – 17.00 uur en de andere dienst is van 17.00 – 21.00  uur.

Op de SEH zijn regelmatig patiënten die wat langer moeten wachten op een behandeling. De patiënten liggen dan alleen in een “kamertje” en het personeel van de SEH heeft niet altijd tijd om aan de wachtenden aandacht te schenken, omdat zij zich met patiënten moeten bezighouden met een aandoening met een meer spoedeisend karakter.

Dat is nu net waar onze vrijwilligers het verschil kunnen maken!

Wat ga je doen als Vrijwilliger gastvrouw/gastheer op de SEH?

De hoofdtaak van onze vrijwilligers is gastvrijheid en aandacht geven aan onze patiënten en hun familie/begeleiders terwijl ze wachten op de SEH. Je doet dit in overleg/samenwerking met de professionals van de afdeling.

Onze gastvrouwen/-heren zijn op de afdeling om o.a. naar de patiënten en hun begeleiders te luisteren, een praatje te maken, een kopje koffie of thee aan te bieden (als dit voor de patiënt verantwoord is). Ook lopen ze soms mee naar een verpleegafdeling als een patiënt opgenomen moet worden of naar een afdeling waar een onderzoek plaatsvindt. Zonodig leg je aan de patiënt uit dat er wat langer gewacht moet worden op uitslagen van onderzoeken. Alles om patiënten en begeleiders zo gastvrij mogelijk te behandelen.

In die korte tijd op de SEH bouw je als vrijwilliger soms zelfs een “band” op met de patiënt/begeleider. Dat is ook niet zo gek, een bezoek aan de SEH is over het algemeen niet gepland en daarom vaak ook spannend en hoe fijn is het dan om je verhaal kwijt te kunnen aan een vriendelijke vrijwilliger die de tijd voor je heeft. 

Als Vrijwilliger gastvrouw/gastheer op de SEH vragen we:

 • een enthousiaste, servicegerichte- en klantvriendelijke instelling;
 • een open houding;
 • goed kunnen luisteren en communiceren;
 • een uitstekende beheersing van de Nederlandse taal;
 • stressbestendig;
 • minimumleeftijd van ca. 30 jaar (vanwege de levenservaring)
 • een goede fysieke conditie;
 • zelfstandig kunnen werken;
 • je werkt graag in een team.

Meer weten?

Als je meer informatie wilt, neem dan contact op met Pauline Hidding, coördinator vrijwilligerswerk Alrijne Ziekenhuis, via mailadres: pphidding@alrijne.nl

Sollicitatieprocedure

Je solliciteert
Eerste gesprek
Evt. tweede gesprek
Arbeidsvoorwaarden
Aan ’t werk!

Heb je jouw vacature niet kunnen vinden?

Geen probleem, schrijf je in voor onze jobalert en wij houden je op de hoogte over onze nieuwe vacatures in jouw vakgebied.

Inschrijven jobalert

Alrijne Zorggroep

Postbus 4220
2350 CC Leiderdorp

071 517 8002

hrm@alrijne.nl